Uklonite virus Pony
Pony Priručnik za uklanjanje virusa
Što je Pony virus?
Što je to virus Pony?
Virus Pony opasan je botnet (op. prev. neodređeni broj računala povezanih internetom koja su, iako njihovi vlasnici toga nisu svjesni, podešena za slanje/prosljeđivanje poruka (tu su uključeni virusi i spam) drugim računalima) koji je razvila skupina cyber kriminalaca da bi krala digitalnu valutu i privatne informacije korisnika. Bitcoins, Zerocoins, Litecoins, Namecoins, Peercoins, Dogecoins, itd. smatraju se digitalnim valutama ili elektronskim novcem koji može biti ukraden od strane ove prijetnje. Kako se to može dogoditi? Da bi to razumjeli, morate znati da se te digitalne valute često spremaju u tzv. digitalnim novčanicima koji se mogu pronaći ili na računalima ili na specifičnim web stranicama koje nude usluge čuvanja i zaštite tih valuta. Virus Pony namijenjen je za napad na te novčanike i omogućuje cyber kriminalcima krađu spomenutih valuta. Virus se također može koristiti za preuzimanje identiteta korisnika i osjetljivih podataka kao što su podaci za prijavu, lozinke i slične informacije. Potvrđeno je da je ovaj virus već napravio 2 milijuna krađa s lažnom prijavim korisnika sa stranica kao što su Google, Twitter, Facebook ili YouTube. Također je prijavljeno da je ovaj botnet pomogao cyber kriminalcima provaliti u otprilike 85 digitalnih novčanika. Vjeruje se da je ova aktivnost već prouzročila oko 200 dolara gubitka svojim vlasnicima. Naravno, vjeruje se da taj iznos raste svakodnevno. Ako se želite zaštititi, morate instalirati renomirani anti-spyware program na svoje računalo. Preporučujemo vam da koristite FortectIntego (Windows OS) ili Webroot SecureAnywhere AntiVirus (Mac OS X).
Kako botnet virus Pony može zaraziti moje računalo?
Virus Pony može se “prikvačiti” na gotovo bilo koju aplikaciju: besplatne igre, ilegalni programi, maliciozni dodaci preglednicima i ostali software upitne kvalitete. Takvi programi savršen su mehanizam za distribuciju virusa, pa ne iznenađuje to što ih hakeri obično koriste za širenje svojih prijetnji internetom. Kako izbjeći malware program Pony? Prije svega, kad se preuzimaju i instaliraju programi, najbolji savjet je malo ih istražiti i provjeriti recenzije željenog programa. Trebali bi potražiti komentare i slične kritike koje bi vam mogle reći nešto o pouzdanosti neke aplikacije. Uz to, pobrinite se da izbjegavate zlonamjerne web stranice koje bi mogle biti pune obmanjujućeg/ilegalnog/malicioznog sadržaja. Za korisnike koji koriste digitalne valute, stručnjaci za sigurnost na internetu preporučuju njihovo spremanje u sigurne i šifrirane novčanike. U ovom slučaju, najbolje rješenje bio bi odabir uređaja za offline spremanje koji garantira bolju zaštitu. Na kraju, potrebno je instalirati moćan anti-spyware program koji je sposoban spriječiti infiltraciju prijetnji poput ove. Ako mislite da se virus Pony već infiltrirao u vaše računalo i sad pokušava ukrasti vaš novac, morate pratiti smjernice koje slijede i provjeriti ima li virusa u vašem sistemu:
Kako ukloniti virus Pony?
Da bi se virus Pony spriječio u svojoj namjeri ili da bi se eliminirao potencijalni rizik, morate instalirati neki od sljedećih programa: FortectIntego (Windows), SpyHunter 5Combo Cleaner (Windows), Malwarebytes (Windows), Webroot SecureAnywhere AntiVirus (Mac OS X).Preporučujemo odabir komercijalnih verzija tih programa koji pružaju usluge poput zaštite u stvarnim vremenu, što će vam pomoći s potencijalnim rizikom, ali i spriječiti napadače poput ovog.
Preporučujemo Vam
Nemojte dopustiti da vas vlada špijunira
Vlada ima mnogo problema vezanih uz praćenje korisnika i korisničkih podataka, kao i sa špijuniranjem građana, pa biste trebali uzeti u obzir i naučiti nešto više o sumnjivim praksama prikupljanja podataka. Pokušajte izbjeći bilo kakav pokušaj vlade da vas prati ili špijunira tako da na internetu postanete potpuno anonimni.
Možete odabrati drugu lokaciju kad budete online i pristupati bilo kakvom materijalu bez nekih posebnih ograničenja na sadržaj. Veoma lako možete imati internetsku vezu bez ikakvih rizika od hakerskih napada koristeći Private Internet Access VPN.
Kontrolirajte informacije kojima može pristupiti vlada ili bilo koja neželjena stranka i surfajte internetom bez mogućnosti da vas se špijunira. Čak i ako niste umiješani u ilegalne aktivnosti ili vjerujete svojem izboru usluga i platformi, budite sumnjičavi oko vlastite sigurnosti i poduzmite mjere predostrožnosti korištenjem usluge VPN-a.
Za slučaj malware napada, napravite sigurnosne kopije datoteka za kasniju upotrebu
Korisnici računala mogu na razne načine izgubiti podatke zahvaljujući cyber infekcijama ili upravo njihovom štetnom djelovanju. Softverski problemi koje stvaraju malware programi ili direktan gubitak podataka zbog šifriranja mogu dovesti do problema sa samim uređajem ili čak nanijeti permanentna oštećenja. Kada imate aktualne sigurnosne kopije, na veoma lagan način možete se oporaviti nakon takvog incidenta i nastaviti s radom.
Najbitnije je kreirati ažuriranja za svoje sigurnosne kopije, i to nakon bilo kakve promjene na računalu, pa ćete se moći vratiti točno u vrijeme prije nego je malware bilo što uspio promijeniti ili prije nego problemi s uređajem uzrokuju probleme s performansama ili oštećenje podataka. Kada imate raniju verziju svakog bitnog dokumenta ili projekta, lako ćete izbjeći frustracije i nervne slomove. To je pogotovo korisno kada se malware stvori niotkuda. Za potrebe vraćanja sistema u određenu točku u vremenu možete upotrijebiti Data Recovery Pro.