Uklonite virus Dyre
Dyre Priručnik za uklanjanje virusa
Što je Dyre virus?
Što je Dyre virus?
Dyre virus je opasan trojanski konj, koji se može pronaći i pod imenom Dyreza ili Dyre/Dyreza. Također poznat kao bankovni malware ili bankovni trojanac, ovaj virus se većinom koristi za krađu korisnikovih financijskih informacija i novaca. Ukoliko ova kibernetička prijetnja uđe u računalo, počinje pratiti žrtvu snimajući svaki dodir na tipkovnicu koji on/ona unese. Tako prikuplja osobne identifikacijske informacije o njemu/njoj. Dodatno, nakon što prikupi dovoljnu količinu podataka, spaja se na server i šalje sve što je uspio prikupiti svojem vlasniku/hakeru. Vjeruje se da je Dyre virus već pomogao hakerima ukrasti tisuće dolara i da s time neće stati. Usput, sudeći prema zadnjim vjestima, ovaj trojanski konj je nedavno ažuriran i popunjem novim mogućnostima. U trenutku pisanja, također može biti korišten za krađu korisnikovih login-ova ili za preusmjeravanje na opasne i nesigurne web stranice. Tamo njihova računala mogu biti inficirana drugim kibernetičkim prijetnjama koje se mogu koristiti za druge opasne aktivnosti. Sve u svemu, očito je da je Dyre virus opasna kibernetička prijetnja koju se mora izbjegavati. Za to trebate instalirati reputabilan anti-virusni i anti-spyware program, te ih održavati ažurnima. Mislimo da biste za to trebali odabrati FortectIntego jer je on snažan anti-spyware program koji je prepun raznih korisnih značajki, uključujući zaštitu od trojanaca.
Kako Dyre virus može inficirati moje računalo?
Dyre virus se većinom širi preko spam-a, stoga biste trebali biti vrlo oprezni sa sumnjivim email porukama i datotekama koje su uobičajeno dodane u njih. Ukoliko padnete na preuzimanje inficiranog privitka, možete završiti s ovim ili sličnim trojanskim konjem. Kada pokušavate primjetiti lažan email, prvo trebate provjeriti pošiljaoca i njegovu vjerodostojnost. Ukoliko vidite da pošiljateljeva adresa nema veze s tvrtkom koju predstavlja, trebali biste ignorirati ovaj email ili ga jednostavno obrisati. Također, provjerite za tipografske ili gramatičke pogreške jer Vam one također mogu pomoći primjetiti zlonamjeran email. Napokon, pregledajte tijelo poruke i što u njemu piše. Ukoliko Vas informira da ste osvojili neku lutriju, dobili novac nakon smrti neke nepoznate osobe i tako dalje, trebali biste ignorirati poruku. Ukoliko mislite da je Vaše računalo inficirano Dyre virusom, trebali biste odmah djelovati jer se svaka minuta računa. Zadržavanjem ovog virusa na sustavu možete završiti s gubitkom novca ili financijskih informacija. Dodatno, možete postati žrtvom krađe identiteta.
Kako ukloniti Dyre virus?
Ukoliko vjerujete da je Vaše računalo inficirano Dyre virusom, trebali biste ga ukloniti čim to prije možete. U suprotnome, lako možete izgubiti novac ili biti preusmjereni na zlonamjernu web stranicu koja pokušava oteti Vaša korisnička imena i lozinke. Kako biste uklonili ovu prijetnju sa svog sustava, skenirajte računalo reputabilnim anti-spyware programom i riješite se inficiranih datoteka koje pronađe. Za to preporučamo korištenje FortectIntego ili SpyHunter 5Combo Cleaner.
Preporučujemo Vam
Nemojte dopustiti da vas vlada špijunira
Vlada ima mnogo problema vezanih uz praćenje korisnika i korisničkih podataka, kao i sa špijuniranjem građana, pa biste trebali uzeti u obzir i naučiti nešto više o sumnjivim praksama prikupljanja podataka. Pokušajte izbjeći bilo kakav pokušaj vlade da vas prati ili špijunira tako da na internetu postanete potpuno anonimni.
Možete odabrati drugu lokaciju kad budete online i pristupati bilo kakvom materijalu bez nekih posebnih ograničenja na sadržaj. Veoma lako možete imati internetsku vezu bez ikakvih rizika od hakerskih napada koristeći Private Internet Access VPN.
Kontrolirajte informacije kojima može pristupiti vlada ili bilo koja neželjena stranka i surfajte internetom bez mogućnosti da vas se špijunira. Čak i ako niste umiješani u ilegalne aktivnosti ili vjerujete svojem izboru usluga i platformi, budite sumnjičavi oko vlastite sigurnosti i poduzmite mjere predostrožnosti korištenjem usluge VPN-a.
Za slučaj malware napada, napravite sigurnosne kopije datoteka za kasniju upotrebu
Korisnici računala mogu na razne načine izgubiti podatke zahvaljujući cyber infekcijama ili upravo njihovom štetnom djelovanju. Softverski problemi koje stvaraju malware programi ili direktan gubitak podataka zbog šifriranja mogu dovesti do problema sa samim uređajem ili čak nanijeti permanentna oštećenja. Kada imate aktualne sigurnosne kopije, na veoma lagan način možete se oporaviti nakon takvog incidenta i nastaviti s radom.
Najbitnije je kreirati ažuriranja za svoje sigurnosne kopije, i to nakon bilo kakve promjene na računalu, pa ćete se moći vratiti točno u vrijeme prije nego je malware bilo što uspio promijeniti ili prije nego problemi s uređajem uzrokuju probleme s performansama ili oštećenje podataka. Kada imate raniju verziju svakog bitnog dokumenta ili projekta, lako ćete izbjeći frustracije i nervne slomove. To je pogotovo korisno kada se malware stvori niotkuda. Za potrebe vraćanja sistema u određenu točku u vremenu možete upotrijebiti Data Recovery Pro.